Jakie usługi oferują architekci?

Decydując się na powierzenie projektu swojej przestrzeni specjalistom musisz zastanowić się jaki rodzaj współpracy z architektem Cię interesuje. Poniżej przedstawiliśmy i opisaliśmy najpopularniejsze usługi oferowane na rynku. Pamiętaj jednak, że zakres prac może się różnić w zależności od wybranej pracowni.

Decydując się na powierzenie projektu swojej przestrzeni specjalistom musisz zastanowić się jaki rodzaj współpracy z architektem Cię interesuje. Poniżej przedstawiliśmy i opisaliśmy najpopularniejsze usługi oferowane na rynku. Pamiętaj jednak, że zakres prac może się różnić w zależności od wybranej pracowni.

PROJEKT FUNKCJONALNY

Projekt funkcjonalny to przedstawienie pomysłu na sensowne, stylowe oraz wygodne zaaranżowanie przestrzeni w postaci rzutu 2D. Projekt funkcjonalny ma określić, jakie zmiany warto wprowadzić, żeby wnętrze lepiej spełniało funkcje, na których inwestorom zależy najbardziej. 

KONSULTACJE ARCHITEKTONICZNE

Konsultacje architektoniczne to spotkania lub sesje, które mają na celu omówienie i udzielenie porad dotyczących projektu architektonicznego lub wnętrzarskiego. Mogą być one prowadzone przez architektów, projektantów wnętrz lub inne osoby związane z branżą projektowania.

PROJEKT KOMPLEKSOWY

Projekt kompleksowy obejmuje cały proces projektowania od pomysłu po wykonanie. Architekt tworzy koncepcje pomieszczenia, projekt w formie 2D oraz 3D, dokumentację techniczną wraz z opisem koncepcji i inwentaryzacją. Decydując się na taki projekt, zdejmiesz z siebie ciężar nadzoru nad pracami budowalnymi oraz wykończeniowymi. Wielu architektów oferuje swoje zaufane ekipy remontowe, dzięki czemu inwestor może być pewny, że wszystko pójdzie sprawnie.

PROJEKT KONCEPCYJNY

Koncepcyjny projekt wnętrz zawiera też projekt funkcjonalny pomieszczeń z rozlokowanym wyposażeniem i wymiarami i opisem co gdzie się znajduje oraz komputerowe wizualizacje 3d wnętrz.

PROJEKT WYKONWACZY

Projekt wykonawczy jest dokumentem, który stanowi ostateczny przewodnik po każdym detalu planowanej konstrukcji. Projekt wykonawczy zwiera zestaw dokumentacji technicznej. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie wytycznych dotyczących realizacji budowy lub remontu inwestycji. 

PROJEKT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ

Projekt instalacji elektrycznej obejmuje m.in oświetlenie oraz przewody zewnętrzne. Projekt uwzględnia także część opisową, w której dostępne są informacje na temat zastosowanych materiałów oraz rozwiązań. Dzięki temu, wykonawca otrzymuje kompleksową instrukcję, która pozwala krok po kroku zrealizować instalację. Główną zaletą projektu jest to, że instalacja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb inwestora oraz do specyfiki domu.

NADZÓR

Nadzór polega na cyklicznych wizytach architekta na budowie, wedle wcześniej ustanowionego harmonogramu prac budowlanych. Architekt zapewnia kontrolę nad procesem prac budowlanych, dzięki czemu inwestor może być pewny zgodności i jakości co do wykonywanych prac. 

STWORZENIE WIZUALIZACJI

Wizualizacje 3D przedstawiają projekt wnętrza w formie trójwymiarowej, które pozwalają zobaczyć przestrzeń przed jej fizycznym wykonaniem. Dzięki zaawansowanym technikom architekt pokazuje jak będą się prezentować pomieszczenia, oświetlenie, meble oraz zestawione kolory. Dzięki wizualizacji 3D inwestorzy mogą zidentyfikować elementy do poprawy aby projekt bardziej spełniał ich oczekiwania.

HOME STAGING

Home staging to sztuka profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży lub wynajęcia. Polega na stworzeniu takiego wizerunku, by nabywca mógł się do niej przenieść mentalnie i wyobrazić sobie ją jako przyszły, wymarzony dom. Jego celem jest podkreślenie mocnych stron nieruchomości i zainteresowanie jak największej liczby potencjalnych klientów, przyspieszenie procesu sprzedaży i uzyskanie jak najwyższej ceny.

Teraz już wiesz co oznaczają konkretne usługi, przejdź do Architelo.com i wybierz usługi, które Cię interesują i znajdź idealnego architekta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *